بارگذاری...

جلیقه نجات (Life Jackets)

جلیقه نجات وسیله شناوری شخصی است که برای سرنشینان  قایق‌های تفریحی، کسانی که روی سکوهای نفتی کار می‌کنند و تمام کسانی که خطر افتادن در آب آنها را تهدید می‌کند پوشیدن آن الزامی است و از غرق شدن جلوگیری می کند چرا که جنس آن باعث می شود که آب را پس زده و موجب شناور ماندن فرد خواهد شد. داشتن یک جلیقه نجات در قایق و استفاده نکردن از آن به اندازه نداشتن این وسیله‌ی حیاتی، بی معنی است.

برای انتخاب جلیقه های نجات دو نکته مهم را باید در نظر داشت:

  1. جنس و ساختار جلیقه
  2. قفل و گیره

جنس بدنه ای جلیقه های نجات  چند لایه دارد. از مهم ترین لایه ها که موجب می شود تا فرد به زیر آب فرو نرود لایه فومی جلیقه است. استفاده از فوم فشرده علاوه بر سبک بودن وزن و فرو نرفتن آن به داخل اب باعث می شود از نفوذ آب به داخل بدنه جلوگیری کند. لایه‌ی بعدی که آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است لایه بیرونی یا خارجی جلیقه های بادی می باشد . اغلب جلیقه های نجات حرفه ای از لایه بیرونی برزنتی ساخته شده اند، این جنس به دلیل اینکه ضد آب است می تواند به خوبی از تماس لایه های داخلی با آب جلوگیری کند و راه های نفوذ  را به داخل آن ببندد .

جلیقه های نجات با کیفیت علاوه بر داشتن جنس بدنه بسیار خوب و مقاوم و نیز ساختار آن و ارگونومیک بودن محصول لازم است که از بند ها ، گیره و قفل خوب برخوردار باشد به گونه ای که بتوانید به راحتی آن ها را باز کرده و ببندید . بند‌ها و قفل‌ها بایستی علاوه بر مقاوم بودن به راحتی باز و بسته شوند . مدل های اصلی و با کیفیت این محصولات دارای بندهایی هستند که قابلیت تنظیم کردن را دارند و می توان سایز آن را تغییر داد به صورتی که فرد هنگام استفاده از آن راحت باشد. مسئله مهم دیگر نوع دوخت و کیفیت دوخت جلیقه نجات است، تنها داشتن جنس لایه های خوب و نیز طراحی استاندارد نمی تواند موجب کیفیت بالای جلیقه باشد، چرا که این لایه ها در نهایت بایستی به بهترین شکل به یکدیگر متصل شوند، اگر دوخت قوی نباشد می تواند آب را از خود عبور دهد و یا باعث شود تا جلیقه پاره شده و لایه های آن از یکدیگر جدا شوند. همچنین نخ های استفاده شده برای دوخت بایستی مرغوب باشند تا در برخورد با آب و رطوبت پوسیده نشده و خاصیت و مقاومت خود را از دست ندهد.

ارز مورد نظر را برای سفارش انتخاب کنید و فرایند پرداخت را بی واسطه انجام دهید
IRT تومان ایران